header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
czwartek, listopad 26, 2020

"Lekcje z ZUS" w Koperniku

W ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości uczniowie kl. I CDg przystąpili do projektu edukacyjnego "Lekcje z ZUS". Nauczyciel Daria Broda nawiązała współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, aby uczniowie mogli zapoznać się z zadaniami i funkcją tej instytucji.

Na terenie Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie w czasie zajęć z podstaw przedsiębiorczości odbyły się dwa spotkania z pracownikami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Pierwsze zajęcia miały miejsce 19.11.2019r. i prowadzone były przez Pana Kierownika Biura Terenowego ZUS w Wołowie Pana Józefa Okulewicza. Tematyka zajęć dotyczyła zadań ZUS-u oraz rodzaje ubezpieczeń. W następnym tygodniu, 25.11.2019r., zajęcia poprowadziła pracownik wołowskiego ZUS-u - specjalista Pani Aleksandra Zagórska. Lekcja dotyczyła rent, emerytur oraz zasad zakładania własnych przedsiębiorstw.

    Pracownicy ZUS starali się wyjaśnić zagadnienia, które związane są z projektem, do którego przystąpiła szkoła. W ramach projektu uczniowie otrzymali książki z materiałami, z których zdobędą wiedzę dotyczącą ZUS, a także przydatną w wielu dziedzinach życia.

Na zakończenie projektu uczniowie przystępują do napisania I etapu Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", która odbędzie się 02.12.2019r. Trzy osoby, które na szczeblu szkolnym uzyskają najlepszy wynik, przejdą do II etapu Olimpiady.
Zajęcia w ramach współpracy z ZUS były bardzo ciekawe. Uczniowie w czasie lekcji z zainteresowaniem zapoznawali się z funkcjonowaniem ZUS. Aktywnie brali udział w zajęciach, wykonując wiele ćwiczeń i zadań.

Wszyscy uczniowie otrzymają upominki ufundowane przez ZUS, a osoby z najlepszymi wynikami będą dodatkowo nagrodzone.