header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
sobota, wrzesień 25, 2021

OGROMNY SUKCES NASZEGO MATURZYSTY

Patryk – laureat Potyczek Informatycznych Nowej Generacji

Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie już po raz szósty był organizatorem ogólnopolskiego konkursu: PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji. Konkurs rozgrywany był w 3 etapach. Zadania I i II etapu konkursu rozgrywany był zdalnie. Uczestnicy rozwiązywali zadania publikowane przez organizatora na stronie internetowej konkursu. Finał odbył się 17 kwietnia 2018 r. w Szczecinie. Tytuł laureata przyznano zdobywcom pierwszych pięciu miejsc.
Laureaci konkursu oprócz dyplomów i nagród rzeczowych otrzymali zaświadczenia uprawniające do przyznania maksymalnej liczbę punktów w procesie rekrutacji na Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie w tegorocznej edycji konkursu reprezentował Patryk Prewendowski - uczeń klasy maturalnej: matematyczno-fizyczno-informatycznej. Praca i wytrwałość zostały docenione – Patryk w finale uplasował się na III miejscu. I choć matura dopiero przed nim, to indeks na studia informatyczne ma już w kieszeni.

W Kurierze Gmin przeczytacie wywiad z Patrykiem - zachęcamy do lektury!!!

Serdecznie gratulujemy Patrykowi.