header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
środa, maj 12, 2021

Warsztat kompetencji reportażowych w naszym liceum!

13 grudnia odbyło się czwarte z cyklu spotkań, w ramach realizowanego w szkole projektu edukacyjnego “Młodzież w Europie”. Rezultatem cyklu warsztatów ma być stworzony przez młodzież reportaż radiowy o tematyce migracyjnej i kulturowej. Warsztaty zawsze prowadzone są metodami aktywnymi, rozwijającymi świadomość, wiedzę i umiejętności.

Ostatnie zajęcia prowadzone były przez dziennikarkę Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Panią Magdalenę Skawińską oraz Panią Joannę Morawiecką z Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczestnicy warsztatów zapoznali się z zasadami etyki zawodu reportera, metodami zdobywania materiału reportażowego, zasadami przeprowadzania rozmów czy działaniem sprzętu do nagrywania. Na ulicach Wołowa młodzież miała okazję sprawdzić, jak zbiera się surowy materiał do tworzenia reportażu radiowego. Nagrali kilkanaście ciekawych rozmów z mieszkańcami naszego miasta. Wykazali się kreatywnością w zadawaniu pytań, kulturą osobistą, odwagą w nawiązywaniu kontaktów i otwartością na ludzi. Sprzęt do nagrywania pozostał w szkole, przed uczestnikami projektu ciekawe zadanie zebrania materiału do własnego reportażu. Prezentacja efektów pracy już w styczniu na kolejnym spotkaniu.