sobota, kwiecień 20, 2024

OBÓZ SZKOLENIOWY KLASY 2a MUNDUROWEJ

12 - 13 czerwca klasa 2a uczestniczyła w obozie szkoleniowym, zorganizowanym we współpracy z: Szkolne Schronisko Młodzieżowe - Pałacyk w Ścinawie. Bardzo udany wyjazd, edukacja i integracja w jednym.

Program obozu:

• kurs strzelecki w Centrum Sportów Strzeleckich w Lubinie, zorganizowany przez instruktora strzelectwa Pana Damiana Zima, który prowadzi również zajęcia w klasie mundurowej w III LO w Lubinie;
  • pierwsze szkolenie przedmedyczne Tactical Combat Casuality Care, prowadzone również przez Pana Damiana (pełny kurs planujemy we wrześniu);
  • wizyta w Muzeum Historycznym w Lubinie;
  • ognisko w port Ścinawa oraz rejs łodzią po Odrze (wielkie dzięki dla Pana Henia);
  • spływ kajakowy (zmiana pogody popsuła nam plany, ale planujemy wrócić we wrześniu).

Poznaliśmy uczniów z klasy mundurowej III LO w Lubinie, którym dziękujemy za współudział w warsztatach. Jesteśmy chętni do dalszej współpracy w przyszłym roku szkolnym.

Wieczorem mieliśmy chwilę wytchnienia nad Odrą, pyszne kiełbaski z ogniska i ochłodę po upalnym dniu podczas rejsu łodzią. I było tak przyjemnie, dopóki komary nadodrzańskie nie wyruszyły zapolować na kolację...

Opiekunowie wycieczki : Agnieszka Michnowska, Marzena Dancewicz.

Wideo z OBOZU - Piotrek na strzelnicy

Agnieszka Michnowska