“Gratulujemy świadectw ukończenia liceum i życzymy dużo szczęścia w dorosłym życiu.
Mamy dla Was jeszcze FILMIK przygotowany przez Panią Agnieszkę Michnowską - porcję wspomnień z ostatnich trzech lat i życzenia od nauczycieli i kolegów.
Do zobaczenia na MATURZE!
Klasa 1CDg miała świetny pomysł na imprezę z okazji rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Uczniowie wymyślili KOPERNIKADĘ - rozgrywki wzorowane na telewizyjnej Familiadzie, której tematem przewodnim była postać Mikołaja Kopernika i historia szkoły.
Realizacja pomysłu to pełny profesjonalizm. Aleksander Łyskawa opracował program, dzięki temu grafika wyglądała jak w programie tv, podobnie efekty dźwiękowe i świetlne, oraz konsola z przyciskami.
Kolejny wieczór filmowy za nami, tym razem pod hasłem filmu z przesłaniem. Obejrzeliśmy "Wiplash" - z 2014 r. w reż. Damiena Hazelle i "Nienawiść, którą dajesz" z 2018 r. w reż. George'a Tillmana Jr.
Przed Świętami Bożego Narodzenia odbyły się, jak co roku, szkolne jasełka i wigilie klasowe. Bożonarodzeniowe przedstawienie przygotowała klasa 1CDp. Poniżej znajduje się łącze do krótkiego filmiku z uroczystości.
W dniu 27 listopada 2019 r., z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty Romana Kowalczyka, uczennica klasy 3 "d" Natalia Szynczewska odebrała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych Dolnego Śląska odbyła się w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Natalia uzyskała najwyższą średnią w szkole, taką samą, co Olga Jagoda, również uczennica Klasy 3 "d".
13 listopada świętowaliśmy inaugurację klasy 1A mundurowej, Narodowe Święto Niepodległości, które uczciliśmy szkolnym Festiwalem Pieśni Patriotycznej i przekazanie pocztu sztandarowego nowemu składowi.
Klasa pierwsza mundurowa złożyła ślubowanie, wszyscy też otrzymali stopnie kadetów. Uczniowie klasy 3A awansowali na stopnie starszych kadetów. Mundurowi zaprezentowali nam również pokaz elementów musztry.
Druga część imprezy - Festiwal Pieśni Patriotycznej, to był prawdziwy pokaz talentów wokalnych. W kategorii solistów wystąpiły: Klaudia Kuśnierzewska, Vladyslava Chekalina, Małgorzata Lawerska, Daria Nowosad, Katarzyna Toczek.
W ramach projektu "Ocalić od zapomnienia", realizowanego przez MIGBP w Wołowie otrzymaliśmy zadanie zdigitalizowania zdjęć ze Szkolnej Kroniki Sportowej lat 1980 - 1989 i umieszczenia ich na platformie Cyfrowy Dolny Śląsk. Uczniowie wybrali zdjęcia, które później skanowali za pomocą wielkoformatowego skanera z podłączonym aparatem fotograficznym. Zdjęcia zostały skatalogowane, następnie sformatowane i przekonwertowane na plik PDF. Końcowy etap pracy to wrzucenie zdjęć na aplikację dLibra dla redaktorów. Kronikę można juz obejrzeć na stronie
http://jbc.jelenia-gora.pl/dlibra
Podziękowania dla uczniów za zaangażowanie i dla Pani Karoliny Ogińskiej za ciekawe warsztaty i zdjęcia uczestników.
Uczestnicy projektu: Małgorzata Lawerska, Alicja Marek, Julia Kardela z kl. 1CDp, Eryk Pająk i Wanesa Dziurman z kl. 1CDg, Agnieszka Likus, Monika Kozak, Julia Mosiek i Klaudia Kuśnierzewska z Kl. 2CD.
Agnieszka Michnowska
Foto: Karolina Ogińska
We wtorek, 5 listopada 2019 r., odbyło się w naszej szkole coroczne dyktando “O Złote Pióro Dyrektora Szkoły”. Do ortograficznych zmagań przystąpiło 23 uczniów, reprezentantów różnych klas.
Pierwsze miejsce wywalczyła KINGA MOSUR – uczennica klasy 1CDg, która z rąk p. dyrektor otrzyma złote pióro podczas akademii kończącej rok szkolny. Tuż za nią uplasowała się MARTYNA TRZASKA z klasy 3CD. Obydwie uczennice będą reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 27 listopada 2019 r. o godz. 10.50 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wołowie.
Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji.
Etap szkolny konkursu przygotowała i przeprowadziła Magdalena Janus.
W październiku 2019 roku ponownie odbyła się wymiana młodzieży polsko-niemieckiej, która trwała od 21.10.2019 do 27.10.2019 roku. Tym razem młodzież szkół miasta Wołowa odwiedziła uczniów Zintegrowanego Zespołu Szkół w Buchholz i.d.N. oraz ich rodziny. W wymianie brali udział uczniowie Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie.
Podczas tygodniowego pobytu w Niemczech uczniowie z Wołowa uczestniczyli w bogatym programie, m.in. poznali historię i zabytki Hamburga i Bremerhaven, odwiedzili wybrzeże Morza Północnego, wymieniali doświadczenia i upodobania kulinarne, a przy tym poszerzali swoje umiejętności językowe, zawierali i pogłębiali więzi polsko-niemieckie.
Dziś świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie, pod opieką Pani Agnieszki Michnowskiej, przygotowali przedstawienie teatralne, z przymrużeniem oka pokazujące szkołę w różnych epokach historycznych. Klasa 1AB przygotowała scenkę lekcji w czasach prehistorycznych. 3CD zaprezentowała styl szkoły ateńskiej, a lekcję w czasach średniowiecza obejrzeliśmy dzięki klasie 2CD. Piotrek i Mateusz z 1CDg wytłumaczyli nam ustami króla Stanisława i Ignacego Potockiego przyczyny reformy szkolnictwa w czasach oświecenia. Nasi doświadczeni już aktorzy z kl.3CD przygotowali kolejną scenkę - lekcja języka polskiego wg. Gombrowicza. Lekcję we współczesnej szkole przygotowała klasa 1CDp.
Jeszcze raz NAJLEPSZE ŻYCZENIA DLA NASZYCH NAUCZYCIELI, a dla uczniów ogromne podziękowania za zaangażowanie i odwagę. Gratulujemy umiejętności aktorskich!