piątek, kwiecień 19, 2024

Trudne tematy

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie uczestniczyli w spotkaniu psychologicznym nt. “Profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych w okresie dorastania”. Zajęcia są organizowane przez Uniwersytet Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Dla uczniów wołowskiego “Kopernika” jest to kolejne spotkanie w ramach Strefy Młodzieży – projektu profilaktyczno – edukacyjnego, którego celem jest wspieranie nastolatków w trudnym okresie dorastania i rozwoju. W czasie spotkań podejmowane są ważne tematy związane z odżywianiem, depresją, lękiem, cielesnością... Nieprzypadkowy jest też dobór prowadzących zajęcia psychologiczne z nastoletnimi osobami. Z młodzieżą w przyjaznej atmosferze rozmawia doświadczony psychoterapeuta Michał Pozdał.