piątek, kwiecień 19, 2024

Nasze liceum uczestnikiem projektu “Odkryj miejsca pamięci – śladami historii przez Wołów”

logo-100-na-100-niepodleglalogo-bgklogo-bibliotekalogo-gminalogo-powiatlogo-LO

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wołowie zaprosiła szkoły do udziału w projekcie edukacyjnym upamiętniającym ważne wydarzenia, postacie i miejsca w historii naszego miasta.

W ramach projektu organizowane są warsztaty, na których uczniowie danej szkoły poznają historię wylosowanego obiektu, odwiedzają je, przygotowują materiał fotograficzny i sporządzają na jego temat notkę informacyjną. Warsztaty mają również charakter artystyczny, ponieważ uczniowie muszą stworzyć symbol graficzny danego miejsca.

Efektem końcowym projektu będzie dwujęzyczna aplikacja na smartfony “Wołów – śladami historii Polski!”, w której znaleźć będzie można 11 takich obiektów. Dodatkowo przy każdym z obiektów pojawi się kod QR.

Projekt realizowany jest dzięki współpracy Biblioteki z Fundacją im. J.K. Steczkowskiego, pod Patronatem Honorowym Burmistrza Gminy Wołów – Pana Dariusza Chmury oraz Starosty Wołowskiego – Pana Macieja Nejmana.

Warsztaty z młodzieżą poprowadzą: Pani Anna Bajak, Pani Agnieszka Michnowska, Pan Ferdynand Kaduszkiewicz oraz Pan Sebastian Wierzbowski.

Uczniowie “Kopernika” biorący udział w projekcie: Arkadiusz Kijaczek, Magdalena Knobloch, Oskar Cyrankowski, Kamila Szil, Julia Mosiek, Kinga Biernacka, Julia Cichno, Aleksandra Kuziel, Emilia Czyżowicz, Laura Zdeb, Agnieszka Likus, Norbert Stefaniuk, Denis Wróbel, Nicole Kiermacka, Łukasz Gil.