header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
wtorek, lipiec 16, 2024

O absolwentach

Sentymentalna podróż Absolwenta z roku 1967

rocznik1967Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej wykonanej przez jednego z absolwentów naszego LO. Jak sam autor napisał: ...Ta witryna, to podróż sentymentalna byłego wołowianina i absolwenta LO w Wołowie z 1967 r. Zapraszam do niej wszystkich, a zwłaszcza dawnych kolegów, kt. jeszcze pałają sentymentem do Wołowa...

 

Chemiczne podróże

 

W środę 11 lutego 2015 r. uczniowie i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Wołowie mieli okazję gościć wyjątkowego absolwenta tej szkoły, pana Tomasza Bonka. Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu „Stanąć ponad marzeniami”, zapoczątkowanego w grudniu 2013 r. przez generał Mirosław Hermaszewskiego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z absolwentem w Koperniku

Podczas tegorocznego Prima Aprilis w wołowskim liceum odbyło się drugie spotkanie z cyklu ?Stanąć ponad marzeniami?. Jego celem jest uświadomienie uczniom, że marzenia są siłą napędową człowieka, która pomaga nam przekraczać granice własnych możliwości i osiągać cele, które przed sobą postawimy. Na spotkania zapraszani są znani absolwenci liceum, którzy opowiadają o swoich osiągnięciach i trudnościach, jakie udało im się pokonać na drodze do realizacji celów.

Czytaj więcej...

Peter John Birch ponownie w LO!

Pod tym pseudonimem kryje się jeden z absolwentów Kopernika, Piotr Jan Brzeziński, zwany Brzozą. Brodaty młodzieniec z gitarą, absolwent z rocznika 2007 - 2010. Artysta. W szkolnej auli na przerwach można było usłyszeć jego gitarę i głosy rozśpiewanych koleżanek. Jeszcze jako uczeń zaczął pisać teksty i komponować muzykę; jako student ruszył w trasę koncertową po Europie.

Piotr osiągnął sukces jako songwriter, reprezentujący niszowy w Polsce gatunek country and folk. Szybko został zauważony i doceniony przez wielu muzyków i dziennikarzy muzycznych.

Czytaj więcej...

Koncert absolwenta w auli szkolnej

Dnia 14 marca 2014 r. w nastrojowej w ten wieczór auli Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie dał koncert Piotr Brzeziński, znany również pod artystycznym pseudonimem Peter J. Birch. Jak sam mówił w jednym z wywiadów, posługuje się pseudonimem, ponieważ śpiewa tylko po angielsku i takie wersje imienia oraz nazwiska lepiej się komponują.

Peter jest absolwentem naszej szkoły, więc dla niego oraz dla słuchaczy wydarzenie to było szczególne. Mimo że ze swoją muzyką zjechał już Włochy, Litwę, Niemcy, Czechy, Łotwę i pół Polski, to zawsze uwielbia wracać do Wołowa.

Czytaj więcej...

Dwugodzinna podróż po orbicie

Środa 18 grudnia 2013 r. była kosmicznym dniem w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Wołowie. Na korytarzach można było spotkać niemal prawdziwego kosmonautę ubranego w srebrny skafander i usłyszeć piosenki o gwiazdach. Wszystko to za sprawą niezwykłego gościa, który miał w tym dniu przybyć do szkoły.

Czytaj więcej...

Nasz absolwent Marek Lechki laureatem Małego Berła - Nagrody Fundacji Kultury Polskiej

12 listopada 2012r. Marek Lechki, autor filmów "Moje miasto" (2002) i "Erratum" (2010), odebrał nagrodę Małe Berło dzięki decyzji Jerzego Stuhra - laureata Złotego Berła.

 

Artykuł na witrynie TVP

Artykuł na witrynie TVN24

Artykuł na witrynie Wirtualnej Polski