header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
piątek, czerwiec 05, 2020

Sukcesy Plastyczne naszej uczennicy Zuzi Czapluk z klasy I abp

1. Konkurs “Bitwa Warszawska 1920 rok”

KATEGORIA IV : SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

2 miejsce – Zuzanna Czapluk – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie

Biblioteka Pedagogiczna w Wołowie ogłosiła konkurs dla uczniów szkół powiatu wołowskiego na wykonanie pracy plastycznej z okazji ustanowienia roku 2020 Rokiem 100lecia Bitwy Warszawskiej.

Celem konkursu było upamiętnienie 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, a także propagowanie godnych naśladowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec ojczyzny; upowszechnianie wiedzy o historii Polski i walki narodu o wolność.

W czwartek 04.06.2020r. odbędzie się Gala Laureatów na platformie on-line.

 

2. Konkurs plastyczny organizowany przez PZPN na projekt stroju piłkarskiego

Zuzanna Czapluk za projekt stroju dla reprezentacji Polski otrzymała wyróżnienie.

Gratulacje dla Zuzi z życzeniami dalszych sukcesów!

Nauczyciel plastyki Daria Broda

 

Rozpoczynamy KONSULTACJE!

Uczniowie, którzy chcą skorzystać z konsultacji z nauczycielem proszeni są o potwierdzenie obecności na konsultacjach telefonicznie. Proszę dzwonić do sekretariatu - nr tel. 71 389 27 59 lub do dyrektora - nr tel. 664 374 915. Maksymalna liczba uczniów na konsultacjach u jednego nauczyciela na jednej lekcji wynosi 12 osób.

Tutaj zobaczycie TERMINARZ KONSULTACJI

 

Rekrutacja 2020 - aktualności

 

 

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

 

Kopernik na platformie

Od 25 marca przenieśliśmy się na platformę internetową Microsoft Teams. Już się chyba przyzwyczailiśmy do tej formy zdalnego nauczania. Brakuje nam osobistych spotkań i bliskości, ale najważniejsze, że możemy działać. Uczymy się, rozmawiamy, współpracujemy, wspieramy. Platforma to świetne narzędzie do zdalnej pracy. Umożliwia wymianę i prezentację plików różnego rodzaju, komunikację za pomocą czatu i videokonferencji. Można także korzystać z zasobów internetowych białej tablicy czy udostępnić ekran.

Czytaj więcej...

Drodzy Absolwenci “KOPERNIKA”!

“Gratulujemy świadectw ukończenia liceum i życzymy dużo szczęścia w dorosłym życiu.

Mamy dla Was jeszcze FILMIK przygotowany przez Panią Agnieszkę Michnowską - porcję wspomnień z ostatnich trzech lat i życzenia od nauczycieli i kolegów.

Do zobaczenia na MATURZE!

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Od 25 marca br. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą realizowane zdalnie wg planu lekcji. Będzie sprawdzana obecność i uczniowie będą oceniani.


Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie naszej szkoły zostaje czasowo ograniczone. Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej. Od czwartku 12 marca 2020 r. uczniowie pozostają w domach, a kontakt nauczyciela z uczniami będzie odbywał się drogą elektroniczną - przede wszystkim przez dziennik elektroniczny.

Informacje szczegółowe na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

 

"Polała się krew…"

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się kolejna akcja oddawania krwi, którą podzieliło się 13 dawców – byli to głównie uczniowie klas trzecich LO, ale i stali dawcy spoza „Kopernika”. Chętnych było jak zwykle więcej, ale z różnych powodów nie zostali zakwalifikowani. Regionalne Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu wzbogaciło swe zapasy o 5,85 l krwi. W czasie dwóch tegorocznych akcji udało się nam zebrać łącznie 14,35 l tego bezcennego płynu.

Wszystkim dawcom serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnej akcji zaplanowanej już na nowy rok szkolny.
Osobne gorące podziękowania dla panów z klas: 3a oraz 1ab za pomoc techniczną przy przygotowaniu sali oraz wniesieniu i wyniesieniu sprzętu.

W fotorelacji znajdują się zdjęcia z obu naszych akcji.

Magdalena Janus
Koordynator akcji w LO

 

WYJAZD KLAS MUNDUROWYCH DO LUBINA NA KURS RATOWNICTWA TAKTYCZNEGO

5 marca uczniowie klasy 1A i 3A wzięli udział w szkoleniu TCCC Tactical Combat Casualty Care, które prowadził instruktor Pan Damian Zima, we współpracy z klasą mundurową III LO w Lubinie. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia.

 

 

 

WARSZTATY FILMOWE w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu

Kolejna przygoda z filmem za nami! Tym razem członkowie Filmoteki Szkolnej wzięli udział w warsztatach filmowych w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA . Wspólnie z uczniami z XXIV Liceum w Krakowie i II LO we Wrocławiu, poznawali pracę na planie filmowym.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział w tworzeniu etiudy filmowej.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Klasa 1CDg miała świetny pomysł na imprezę z okazji rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Uczniowie wymyślili KOPERNIKADĘ - rozgrywki wzorowane na telewizyjnej Familiadzie, której tematem przewodnim była postać Mikołaja Kopernika i historia szkoły.
Realizacja pomysłu to pełny profesjonalizm. Aleksander Łyskawa opracował program, dzięki temu grafika wyglądała jak w programie tv, podobnie efekty dźwiękowe i świetlne, oraz konsola z przyciskami.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Filmy z przesłaniem
  2. V spotkanie DKK
  3. Sprawozdanie ze spotkania DKK Kopernick
  4. Jasełka szkolne i wigilie klasowe
  5. Kolejne warsztaty filmowe!!!
  6. Natalia Szynczewska - stypendystką PRM
  7. INAUGURACJA KLASY MUNDUROWEJ I FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
  8. "Lekcje z ZUS" w Koperniku

Strona 1 z 19