header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
niedziela, sierpień 09, 2020

Konsultacje psychologiczne

Szanowni Państwo

Zapraszamy na konsultacje psychologiczne w formie wideo czatu lub osobiście w gabinecie w Obornikach Śląskich. Można się na nie rejestrować w formularzu dostępnym  pod tym linkiem:

http://fundacjawdroge.pl/umow_spotkanie.php?fbclid=IwAR3tJ6VTzM2P3p8wQ_YYAgqpSUY9ytYNIXMyWIGdF7VJtaKLLFyX-l6IYZU


Psycholog pełni dyżur online w poniedziałki i wtorki od 8:00 do 11:00 (zgodnie z rozkładem dzwonków).

Na konsultacje zapraszamy zarówno uczniów, jak i rodziców. Są przeznaczone dla osób przeżywających lęk w związku z aktualną sytuacją epidemii, jak i również tych przytłoczonych nadmiarem codziennych obowiązków. Mogą być związane z koniecznością wspierania dzieci w zakresie edukacji online, pracą zdalną, jak i również z utratą pracy lub jej szukaniem oraz wieloma innymi związanymi z tym czasem trudnymi doświadczeniami. Oprócz tego, zapraszamy osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego w zakresie innych doświadczanych trudności, tj. np. stany lękowe i depresyjne, przemoc domowa, nieumiejętność zarządzania czasem oraz trudności adaptacyjne w okresie adolescencji - wykluczenie przez grupę, trudności w nawiązywaniu relacji, niska samoocena, używanie substancji psychoaktywnych, zaburzenia odżywiania czy dążenie do perfekcji.

Pozdrawiam,
Katarzyna Tutka
Fundacja w Drogę

 

Sukcesy Plastyczne naszej uczennicy Zuzi Czapluk z klasy I abp

1. Konkurs “Bitwa Warszawska 1920 rok”

KATEGORIA IV : SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

2 miejsce – Zuzanna Czapluk – Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Wołowie

Biblioteka Pedagogiczna w Wołowie ogłosiła konkurs dla uczniów szkół powiatu wołowskiego na wykonanie pracy plastycznej z okazji ustanowienia roku 2020 Rokiem 100lecia Bitwy Warszawskiej.

Celem konkursu było upamiętnienie 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej, a także propagowanie godnych naśladowania postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec ojczyzny; upowszechnianie wiedzy o historii Polski i walki narodu o wolność.

W czwartek 04.06.2020r. odbędzie się Gala Laureatów na platformie on-line.

 

2. Konkurs plastyczny organizowany przez PZPN na projekt stroju piłkarskiego

Zuzanna Czapluk za projekt stroju dla reprezentacji Polski otrzymała wyróżnienie.

Gratulacje dla Zuzi z życzeniami dalszych sukcesów!

Nauczyciel plastyki Daria Broda

 

Rozpoczynamy KONSULTACJE!

Uczniowie, którzy chcą skorzystać z konsultacji z nauczycielem proszeni są o potwierdzenie obecności na konsultacjach telefonicznie. Proszę dzwonić do sekretariatu - nr tel. 71 389 27 59 lub do dyrektora - nr tel. 664 374 915. Maksymalna liczba uczniów na konsultacjach u jednego nauczyciela na jednej lekcji wynosi 12 osób.

Tutaj zobaczycie TERMINARZ KONSULTACJI

 

Kopernik na platformie

Od 25 marca przenieśliśmy się na platformę internetową Microsoft Teams. Już się chyba przyzwyczailiśmy do tej formy zdalnego nauczania. Brakuje nam osobistych spotkań i bliskości, ale najważniejsze, że możemy działać. Uczymy się, rozmawiamy, współpracujemy, wspieramy. Platforma to świetne narzędzie do zdalnej pracy. Umożliwia wymianę i prezentację plików różnego rodzaju, komunikację za pomocą czatu i videokonferencji. Można także korzystać z zasobów internetowych białej tablicy czy udostępnić ekran.

Czytaj więcej...

VI spotkanie DKK

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 27 kwietnia 2020 na platformie Teams Microsoft, na której nasza szkoła pracuje w czasie pandemii. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób. Podczas spotkania rozmawialiśmy o książkach, które czytamy w tym trudnym czasie. Poprosiłam uczestników spotkania o kilka słów na temat książek, o których mówili.

Bartek Staszczak:
"Znajdź mnie" Andre Acimana to kontynuacja książki "Tamte dni, tamte noce". Jej akcja dzieje się 20 lat później. Książka opowiada o starzejącym się profesorze filologii klasycznej (Samuelu), który jedzie na spotkanie z synem, Eliem, wziętym pianistą. Przypadkowa znajomość zawarta z piękną młodą kobietą w pociągu do Rzymu odmienia jego życie. Elio przeprowadza się do Paryża, gdzie nawiązuje udaną relację z niemal o dwie dekady starszym mężczyzną. Oliver, dziś wykładowca college'u w Nowej Anglii, mąż i ojciec, planuje długą podróż przez Atlantyk. Autor jest mistrzem intymnych detali i emocjonalnych niuansów, które są materią pożądania.

Czytaj więcej...

Drodzy Absolwenci “KOPERNIKA”!

“Gratulujemy świadectw ukończenia liceum i życzymy dużo szczęścia w dorosłym życiu.

Mamy dla Was jeszcze FILMIK przygotowany przez Panią Agnieszkę Michnowską - porcję wspomnień z ostatnich trzech lat i życzenia od nauczycieli i kolegów.

Do zobaczenia na MATURZE!

 

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Od 25 marca br. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze będą realizowane zdalnie wg planu lekcji. Będzie sprawdzana obecność i uczniowie będą oceniani.


Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie naszej szkoły zostaje czasowo ograniczone. Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jest to decyzja Ministra Edukacji Narodowej. Od czwartku 12 marca 2020 r. uczniowie pozostają w domach, a kontakt nauczyciela z uczniami będzie odbywał się drogą elektroniczną - przede wszystkim przez dziennik elektroniczny.

Informacje szczegółowe na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

 

"Polała się krew…"

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się kolejna akcja oddawania krwi, którą podzieliło się 13 dawców – byli to głównie uczniowie klas trzecich LO, ale i stali dawcy spoza „Kopernika”. Chętnych było jak zwykle więcej, ale z różnych powodów nie zostali zakwalifikowani. Regionalne Centrum Krwiodawstwa we Wrocławiu wzbogaciło swe zapasy o 5,85 l krwi. W czasie dwóch tegorocznych akcji udało się nam zebrać łącznie 14,35 l tego bezcennego płynu.

Wszystkim dawcom serdecznie dziękuję i zapraszam do udziału w kolejnej akcji zaplanowanej już na nowy rok szkolny.
Osobne gorące podziękowania dla panów z klas: 3a oraz 1ab za pomoc techniczną przy przygotowaniu sali oraz wniesieniu i wyniesieniu sprzętu.

W fotorelacji znajdują się zdjęcia z obu naszych akcji.

Magdalena Janus
Koordynator akcji w LO

 

WYJAZD KLAS MUNDUROWYCH DO LUBINA NA KURS RATOWNICTWA TAKTYCZNEGO

5 marca uczniowie klasy 1A i 3A wzięli udział w szkoleniu TCCC Tactical Combat Casualty Care, które prowadził instruktor Pan Damian Zima, we współpracy z klasą mundurową III LO w Lubinie. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia.

 

 

 

Więcej artykułów…

  1. WARSZTATY FILMOWE w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu
  2. ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY
  3. Filmy z przesłaniem
  4. V spotkanie DKK
  5. Sprawozdanie ze spotkania DKK Kopernick
  6. Jasełka szkolne i wigilie klasowe
  7. Kolejne warsztaty filmowe!!!
  8. Natalia Szynczewska - stypendystką PRM

Strona 1 z 20