header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
sobota, grudzień 07, 2024

Pedagog szkolny

Marta Ferenc

 

 

Godziny pracy (r.szk.2019/2020):

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
8.50 - 11.35

10.50 - 12.25

13.25 - 15.00

9.45 - 12.25 8.00 - 13.20 8.50 - 12.25

 

 

Drogi Uczniu !

  • Potrzebujesz wsparcia, porady;
  • Nie potrafisz porozumieć się z kolegami, rodzicami, nauczycielem;
  • Nie wiesz, co robić?
  • Masz ciekawe pomysły i chcesz o nich porozmawiać;
  • Chcesz się podzielić swoją radością, sukcesem;

 

 

Drogi Rodzicu !

Zwróć się do pedagoga szkolnego, gdy:

  • niepokoi Cię zachowanie dziecka
  • masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole
  • szukasz wsparcia, pomocy, porady

 

Zapraszam - postaram się pomóc

 

 

Marta Ferenc

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 515 54 23 34

 

 

Uczniowie Kopernika w marszu przeciw przemocy

Kampania "Biała wstążka" to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. W Wołowie po raz kolejny odbył się Marsz Białej Wstążki, w którym uczniowie Kopernika chętnie wzięli udział. Oprócz tradycyjnego przemarszu ulicami Wołowa, uczennice z klasy 1 CDg przyłączyły się do wykonania układu tanecznego "One Bilion Rising".

 

 

 

Kolejne warsztaty psychologiczne za nami

15 listopada uczniowie klasy I CDg wzięli udział w warsztatach psychologicznych "Profilaktyka zaburzeń lękowych w okresie dorastania", organizowanych przez Uniwersytet SWPS we Wrocławiu. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest różnica między zwykłym lękiem a zaburzeniem lękowym, jak rozpoznawać u siebie i innych objawy zaburzeń takich jak np. fobia społeczna. Jaka jest granica między złością i agresją, gdzie szukać pomocy oraz jak pomóc samemu sobie i innym.

Z myślą o osobach, które chcą odwiedzić i obejrzeć uczelnię, Uniwersytet SWPS przygotował cykl wykładów w ramach Dnia z Psychologią. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach "Stres - wróg czy sprzymierzeniec?". Spotkanie zaznajomiło uczestników z psychologicznymi uwarunkowaniami stresu oraz pozwoliło na opanowanie technik relaksacyjnych, dzięki którym oswajanie stresu będzie łatwiejsze a szansa, że stres z wroga stanie się sprzymierzeńcem będzie większa.

 

Kolejne warsztaty psychologiczne

Wyjazdy na warsztaty psychologiczne prowadzone przez dr Michała Pozdała na Uniwersytecie SWPW we Wrocławiu stały się tradycją uczniów klas pierwszych. Tematem ostatniego spotkania była profilaktyka wczesnych związków w okresie dojrzewania. Celem spotkania było znalezienie odpowiedzi na następujące pytania:

Jak współczesna psychologia definiuje miłość?

Czym różni się miłość od zakochania?

Jak stworzyć udany związek oparty na szacunku i zaufaniu, a kiedy warto powiedzieć sobie, że to już koniec relacji?

 

Warsztaty psychoedukacyjne “Stres – wróg czy sprzymierzeniec?”

W dniu 5 marca gościliśmy pana Piotra Grzelaka- psychologa, szkoleniowca, certyfikowanego coacha ICF.

W prowadzonych przez niego warsztatach psychoedukacyjnych “Stres – wróg czy sprzymierzeniec?” wzięli udział uczniowie klas trzecich oraz klasa 2 cd. Spotkanie miało na celu zaznajomić uczniów z psychologicznymi uwarunkowaniami stresu oraz pozwolić na opanowanie technik relaksacyjnych zmniejszających napięcie emocjonalne.

Zajęcia odbywały się w ramach projektu Strefa Młodzieży Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.

 

HIV nie wybiera. Ty możesz.

Grudzień jest miesiącem walki z AIDS oraz profilaktyki zakażeń wirusem HIV. Z tej okazji Państwowy Inspektorat Sanitarny w Wołowie zorganizował konkurs na sztukę teatralną pod hasłem “HIV nie wybiera. Ty możesz”. W konkursie wzięli udział również uczniowie naszego liceum, którzy za swoją sztukę “Loteria życia”,  zajęli drugie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

 

Udział w projekcie “W stronę dojrzałości”

Z każdym dniem stajesz się coraz bardziej dojrzały. To może budzić w Tobie wiele pytań i wątpliwości związanych z przyszłością. Nie musisz zmagać się z tym sam. Zapraszamy Cię na warsztaty z zakresu zdrowia prokreacyjnego.

Nasza szkoła realizując zadania z zakresu edukacji zdrowotnej, bierze udział w projekcie “W stronę dojrzałości”. Szkolnym tutorem prowadzącym zajęcia została Marta Ferenc. Warsztaty są okazją do zdobycia nowej wiedzy, lepszego poznania siebie oraz poszukiwania odpowiedzi na pytania: jaki wpływ na moją przyszłość mają dzisiejsze wybory i czy warto już teraz myśleć o przyszłej rodzinie?

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją oraz zapisów na zajęcia.

 

Warsztaty psychologiczne

W ramach współpracy z Uniwersytetem SWPS we Wrocławiu, uczniowie klasy I CD wzięli udział w spotkaniu psychologicznym z dr Michałem Pozdałem.

Tematem zajęć były zaburzenia nastroju w okresie dorastania, które dotykają coraz więcej młodych ludzi. Niestety rodzice i nauczyciele często bagatelizują problem, tłumacząc dziwne zachowania dziecka buntem okresu dorastania. Nastolatki same nie rozumieją, co się z nimi dzieje.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

W dniu 7 listopada uczniowie naszego liceum wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady Wiedzy o Rodzinie organizowanej przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie. Dziewięć dwuosobowych zespołów sprawdziło swoją wiedzę z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego. Najwyższą liczbę punktów zdobyły dwa zespoły: Krystian Winnik i Katarzyna Toczek oraz Oliwia Smolna i Oliwia Zając.

 

MOMO Challenge - policja ostrzega przed makabryczną grą! Obecna jest też w naszym regionie!

Komenda Wojewódzka Policji ostrzega przed kolejnym zagrożeniem w Sieci pod nazwą “#Momo Challenge”, będącego odmianą starej gry internetowej “Niebieski Wieloryb”. Rozprzestrzenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych i telefonów komórkowych. Ukierunkowana jest na dzieci i młodzież. Komunikatory internetowe zachęcają użytkowników do nawiązania kontaktu z Momo - lalką o dziwnej, makabrycznej twarzy. Po nawiązaniu znajomości ofiary otrzymują psychodeliczne wiadomości oraz groźby, a także są instruowane, aby wykonać serię niebezpiecznych zadań lub wyzwań (w tym samookaleczeń i samobójstw). Szkodliwy program atakuje też urządzenia, w których zostanie zainstalowany, upublicznia wszystkie dane z osobowe oraz grozi wyrządzeniem szkód członkom rodziny w celu wymuszenia kolejnych działań. Numery telefonów związane z grą pochodzą z Japonii, Kolumbii i Meksyku.

 

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE

W dniu 10 stycznia uczniowie klas pierwszych po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu z dr Michałem Pozdałem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Tematem warsztatów była profilaktyka zaburzeń odżywiania i postrzegania własnego ciała w okresie dorastania. Prowadzący wyjaśnił, czym są anoreksja i bulimia oraz kiedy brak akceptacji własnego wyglądu zaczyna być problemem. Rozmowa dotyczyła również uzależnienia od budowania masy mięśniowej oraz ćwiczeń na siłowni. Młodzież dowiedziała się, gdzie szukać pomocy w przypadku wystąpienia problemów z postrzeganiem własnego ciała. Kolejne spotkanie już 14 lutego.

 

Strona 1 z 2