header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
sobota, kwiecień 04, 2020

Nasze pasje i sukcesy

WARSZTATY FILMOWE w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu

Kolejna przygoda z filmem za nami! Tym razem członkowie Filmoteki Szkolnej wzięli udział w warsztatach filmowych w Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA . Wspólnie z uczniami z XXIV Liceum w Krakowie i II LO we Wrocławiu, poznawali pracę na planie filmowym.
Wszyscy uczestnicy wzięli udział w tworzeniu etiudy filmowej.

Czytaj więcej...

Kolejne warsztaty filmowe!!!

13 grudnia po raz kolejny spotkaliśmy się z filmoznawcą Panią Justyną Jaszczyk na warsztatach z edukacji filmowej. Tym razem były to warsztaty ze scenopisarstwa. Uczestnicy dowiedzieli się przede wszystkim jak zacząć pisać i jakie są zasady pisania scenariusza. Omawiali scenariusze wybranych gatunków filmowych i zasady konstruowania światów przedstawionych, a potem tworzyli własne fabuły i scenki dialogowe. Pięknie pracowali zespołowo, także dyskutowali i wyrażali własne opinie, używając przy tym trafnych argumentów.

Nie zabrakło oczywiście ciekawych rozmów o kinie, tym "starym" i tym współczesnym, o ulubionych filmach i aktorach.

 

Wyjazd do Warszawy na 10 Festiwal Filmoteki Szkolnej

W dniach 28 - 30 września uczestniczyliśmy w wydarzeniach festiwalu filmowego, organizowanego przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny w Warszawie w ramach programu Filmoteka Szkolna. Projekt ten realizujemy w Koperniku od lutego 2019 r. W szkole odbywają się warsztaty filmowe dla uczniów i nauczycieli, prowadzone przez filmoznawcę Panią Justynę Jaszczyk. Na festiwal pojechali uczniowie kl. 3CD, którzy przygotowali spot podsumowujący warsztaty w naszej szkole: Denis Wróbel, Mikołaj Pietrzykowski, Norbert Stefaniuk. Opiekunem wyjazdu była Pani Agnieszka Michnowska, koordynator programu.

Podczas wyjazdu przeżyliśmy ciekawą przygodę z filmem, spotkaliśmy prawdziwych pasjonatów kina. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach aktorskich, operatorskich i warsztacie krytyki filmowej. Zwiedziliśmy także wystawę Plan Filmowy w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Podczas uroczystej gali festiwalowej obejrzeliśmy niemy film z 1924 r. w reżyserii Bustera Keatona “Sherlock jr.”, z muzyką na żywo. Były to trzy intensywne i inspirujące dni, wypełnione ciekawymi warsztatami, spotkaniami i rozmowami o kinie.

Czytaj więcej...

Klaudia wśród laureatów Konkursu Piosenki Polskiej

23 października 2019 nasza uczennica - Klaudia Kuśnierzewska zajęła II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych na VIII Dolnośląskim Konkursie Piosenki Polskiej “Piosenka Zmieniająca Życie”. Jej interpretacja piosenki z repertuaru Adama Stachowiaka pt. “Mamo” ujęła jurorów konkursu, wśród których znalazł się Michał Wiśniewski.

Klaudia jest uczennicą klasy 2cd i posiadaczką pięknego, dźwięcznego głosu. Nigdy nie uczyła się śpiewu, ale - jak sama mówi – śpiewa, zawsze i wszędzie, zwykle po to, by rozładować emocje. Serdecznie jej gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów artystycznych.

Konkurs “Piosenka Zmieniająca Życie” jest organizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu już od 8 lat. Jego myślą przewodnią jest przekonanie, że piosenka może dać nadzieję i siłę do walki o własne życie, pozwala się zmagać z życiowymi trudnościami, problemami, wykluczeniem, uzależnieniem i przemocą.

 

JAKUB KARDELA ze STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Bo zwyciężać mogą ci, którzy wierzą, że mogą” – tą sentencją Wergiliusza powitał wszystkich 260 stypendystów pan Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty. Gala wręczenia dyplomów i gratulacji wyróżnionym odbyła się 10 grudnia 2018 roku w auli Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi, który w poprzednim roku szkolnym otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen. Tegorocznym laureatem wytypowanym przez Radę Pedagogiczną Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie został JAKUB KARDELA – uczeń klasy 3d o profilu matematyczno-fizycznym ze średnią ocen na koniec klasy II - 5,44. Wielkie gratulacje i wiary w to, że zawsze można więcej! Bo tylko “temu, kto nie wie, do jakiego portu zmierza, nie sprzyja żaden wiatr” (Seneka Młodszy)

Jakubowi w czasie gali towarzyszyła wychowawczyni – pani Magdalena Janus

 

JĘZYKI NIE OBCE czyli wydarzenia i sukcesy językowe uczniów Kopernika w roku szkolnym 2017/2018

Koniec roku szkolnego już za nami, więc warto podsumować osiągnięcia naszych uczniów. A wiele się działo! Zatem przypomnijmy.

Początek roku szkolnego zaczął się językową przygodą na obozie EUROWEEK, zorganizowanym przez p. Katarzynę Łuczak i p. Olimpię Kurasz-Kwiek – 20 uczniów szlifowało język angielski od 7 do 11 września 2017 r. w Międzygórzu.

Czytaj więcej...

Wyśpiewał I miejsce!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2cd naszego liceum, Paweł Biskup, zdobył I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Polskiej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Festiwal odbył się 24 maja w Domu Kultury w Lubiążu. Paweł wziął na warsztat utwór Kamila Bednarka pt. “Jak długo jeszcze” i trzeba przyznać, że wykonał go naprawdę świetnie.

Laureatowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w realizowaniu swojej pasji.

 

OGROMNY SUKCES NASZEGO MATURZYSTY

Patryk – laureat Potyczek Informatycznych Nowej Generacji

Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie już po raz szósty był organizatorem ogólnopolskiego konkursu: PING – Potyczki Informatyczne Nowej Generacji. Konkurs rozgrywany był w 3 etapach. Zadania I i II etapu konkursu rozgrywany był zdalnie. Uczestnicy rozwiązywali zadania publikowane przez organizatora na stronie internetowej konkursu. Finał odbył się 17 kwietnia 2018 r. w Szczecinie. Tytuł laureata przyznano zdobywcom pierwszych pięciu miejsc.
Laureaci konkursu oprócz dyplomów i nagród rzeczowych otrzymali zaświadczenia uprawniające do przyznania maksymalnej liczbę punktów w procesie rekrutacji na Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Czytaj więcej...

Wycieczka do mrocznego labiryntu - Laser Tag we Wrocławiu

26 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Kwatery Głównej we Wrocławiu, siedziby najnowocześniejszej odmiany symulacji pola walki - Laser Tag. Super zabawa nie tylko dla amatorów strzelania wiązkami światła. W wycieczce uczestniczyli uczniowie kl. 1a i 2a mundurowej oraz humaniści i matematycy z klas 1cd oraz 2cd.

filmik z wydarzenia Zobacz FILMIK z wydarzenia

Opiekunowie: pani Agnieszka Michnowska, Julianna Kołtun, Daria Broda.

 

AKTORSKIE PASJE UCZNIÓW

W dniu 26 marca młodzież „Kopernika” miała możliwość obejrzenia spektaklu pt. ShowMania” przygotowanego przez Grupę Teatralną działającą przy Wołowskim Ośrodku Kultury. Przedstawienie było owocem półrocznej ciężkiej pracy, w której uczestniczyli także uczniowie naszego liceum. Na scenie można było zobaczyć w brawurowo odegranych scenach : Ewę Gierko, Michała Wojsławskiego, Justynę Mytnik, Wiktorię Dolech i Norberta Stefaniuka. Spektakl w nieco przerysowany ale tym bardziej autentyczny sposób ukazał kulisy funkcjonowania tzw. talent show, w którym niekoniecznie zdolności uczestników stają się ich największymi atutami. Kreacje stworzone przez młodych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wielkie gratulacje!!!

 

Strona 1 z 4