header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
sobota, wrzesień 18, 2021

Srebro Kamila Nowaka na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 18

W Ustroniu w dniach od 11 do 19 marca 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach. Zagrało w nich aż ośmioro zawodników Polonii Wrocław, wśród nich nasz uczeń — Kamil Nowak. Opiekę trenerską nad zawodnikiem Polonii sprawował Mirosław Perdek.

Po trzech pierwszych rundach Kamil zgromadził po 2,5 pkt. i zajmował od samego początku miejsce w czołówce klasyfikacji.

Po 4 rundach Mistrzostw Polski Juniorów do lat 18 Kamil znalazł się na czele tabeli. Zawodnik dzięki zwycięstwu nad Igorem Janikiem — obecnym Mistrzem w tej kategorii — znalazł się na 1 miejscu z dorobkiem 3,5 pkt. Po pięciu rundach wśród chłopców do lat 18 Kamil był w dalszym ciągu liderem. W środę 15.03.2017 r. zdobył punkt bez walki, ponieważ jego rywal nie stawił się na pojedynek w wyznaczonym czasie. W szóstej rundzie Kamil odniósł kolejne zwycięstwo i samotnie przewodził klasyfikacji chłopców do lat 18. Wygrał również siódmą partię (6,5 pkt.) i w dalszym ciągu prowadził w klasyfikacji generalnej.

Rundę przed zakończeniem Mistrzostw Polski do lat 18 Kamil Nowak miał zagwarantowany minimum srebrny medal! Zwycięską passę zakończył remisując partię ósmej rundy. Mimo remisu utrzymał prowadzenie w tabeli, ale jego największy konkurent do złota — Igor Janik zrównał się z polonistą punktami! Dodatkowo Kamil na rundę przed zakończeniem Mistrzostw mógł być już pewny minimum srebrnego medalu, ponieważ w 3 tabeli zawodnik traci do polonisty 1,5 pkt! Kamil Nowak w ostatnich dwóch rundach zaliczył dwa remisy i zakończył zawody z dorobkiem 7,5 pkt. (na 9 punktów możliwych, nie przegrywając żadnej partii), co dało mu drugie miejsce i srebrny medal. Do zwycięzcy Igora Janika stracił tylko 0,5 pkt.

Cieszymy się ze zwycięstw Kamila i gratulujemy mu, życząc kolejnych sukcesów!