header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
czwartek, grudzień 02, 2021

VI spotkanie DKK

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 27 kwietnia 2020 na platformie Teams Microsoft, na której nasza szkoła pracuje w czasie pandemii. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób. Podczas spotkania rozmawialiśmy o książkach, które czytamy w tym trudnym czasie. Poprosiłam uczestników spotkania o kilka słów na temat książek, o których mówili.

Bartek Staszczak:
"Znajdź mnie" Andre Acimana to kontynuacja książki "Tamte dni, tamte noce". Jej akcja dzieje się 20 lat później. Książka opowiada o starzejącym się profesorze filologii klasycznej (Samuelu), który jedzie na spotkanie z synem, Eliem, wziętym pianistą. Przypadkowa znajomość zawarta z piękną młodą kobietą w pociągu do Rzymu odmienia jego życie. Elio przeprowadza się do Paryża, gdzie nawiązuje udaną relację z niemal o dwie dekady starszym mężczyzną. Oliver, dziś wykładowca college'u w Nowej Anglii, mąż i ojciec, planuje długą podróż przez Atlantyk. Autor jest mistrzem intymnych detali i emocjonalnych niuansów, które są materią pożądania.

 

Arek Kijaczek
Sięgnąłem po tę książkę, ponieważ chciałbym zrozumieć, jak funkcjonuje świat. Dzięki niej dowiem się, na czym polega aktualnie funkcjonujący system walutowy i zdobędę niezbędne podstawy do zrozumienia makroekonomii. Pozwoli mi to na samodzielne ocenianie prawdziwości przeczytanych artykułów i usłyszanych wiadomości. Dzięki tej książce poprawi się moja zdolność do odróżniania prawdy od kłamstwa.

Kinga Biernacka
Tony Buzan to autor wielu książek o metodach twórczego wykorzystania umysłu. Dzięki tej książce nauczysz się czytać szybciej i będziesz lepiej rozumieć czytany tekst. A kiedy zechcesz się odprężyć i odpocząć po nauce, sięgnij po książkę Guillaume Musso "Uratuj mnie". To idealna propozycja dla fanów romansideł, zwrotów akcji oraz niesamowitych zakończeń. Obie książki są godne polecenia i przeczytania.