header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
piątek, czerwiec 25, 2021

POMAGAMY KINDZE STANĄĆ NA NOGI !!!

Kinga Nowak, absolwentka naszego Liceum, została potrącona przez kierowcę taksówki, jadąc rowerem do pracy 25 października we Wrocławiu. Obrażenia okazały się bardzo poważne, został uszkodzony kręgosłup na odcinku piersiowym. Kingę czeka bardzo długa rehabilitacja. Pomagamy Kindze stanąć na nogi!

Wydarzenie miało miejsce tuż po 6 rano, pomiędzy mostem Młyńskim a Piaskowym, na wysokości ulicy Staromłyńskiej. Prawidłowo jadącą Kingę zaczął wyprzedzać kierowca taksówki, licząc na to, że zdąży przed zbliżającym się tramwajem, z przeciwnej strony. Starając się uniknąć czołowego zderzenia, kierowca staranował naszą koleżankę, odjeżdżając z miejsca zdarzenia i nie udzielając jej pierwszej pomocy. Sprawca zgłosił się na Policję następnego dnia. Kinga została natychmiastowo odwieziona do szpitala, gdzie została poddana, blisko ośmiogodzinnej operacji.
Po ponad tygodniowym pobycie w szpitalu zaczyna rehabilitacyjny maraton, który będzie trwać tygodniami. Część zajęć będzie refundowana, natomiast obrażenia są na tyle rozległe, że będą potrzebne wielokrotne, prywatne wizyty w gabinetach rehabilitacyjnych.
Kinga ma wielkie serce, wielokrotnie pomagała nam, a także naszym najmniejszym, czworonożnym przyjaciołom, teraz pora na nas.

POSTAWIMY KINGĘ NA NOGI!

Kindze pomaga fundacja Warto Marzyć (http://wartomarzyc.org/) i właśnie na jej konto istnieje możliwość przelewania Waszych darów, które sfinansują dalsze leczenie i rehabilitację Kingi!

NUMER KONTA
PLN 24 1090 2398 0000 0001 3311 7585
EURO 72 1090 2398 0000 0001 3311 7594

W tytule przelewu prosimy napisać: REHABILITACJA KINGI NOWAK