header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
sobota, czerwiec 15, 2024

XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny

Dnia 27 marca 2018 w auli Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie odbyła się kolejna edycja powiatowych zmagań z matematyką. W XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym Plusik tradycyjnie brali udział uczniowie klas 4-6 i po raz pierwszy uczniowie klas siódmych. Do etapu powiatowego przystąpiło 93 najlepszych uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z powiatu wołowskiego. W XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym Omnibus brali udział uczniowie klas 2-3 gimnazjum przy szkołach podstawowych. Do etapu powiatowego przystąpiło 34 najlepszych gimnazjalistów.

Uczniowie z nauczycielami opiekunami zostali bardzo ciepło przyjęci przez uczniów i nauczycieli goszczącej szkoły oraz organizatora konkursu panią Krystyną Adaśko - dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Wołowie. Konkurs Matematyczny jest silnie wpisany w tradycję pracy sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli matematyki szkół powiatu wołowskiego i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Tegoroczna edycja była inna niż w latach poprzednich, uczniowie zmagali się z dużą ilością zadań otwartych w trzech kategoriach wiekowych. Wyłonienie laureatów konkursu oraz uroczyste rozdanie nagród nastąpi w dniu 12 czerwca 2018 roku na Gali Laureata w Wińsku.

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i wsparcie nauczycielom i uczniom szkoły w szczególności pani Irenie Gilewicz, Agnieszce Michnowskiej, Katarzynie Łuczak oraz Olimpii Kurasz-Kwiek za zaproszenie i pomoc w organizacji tego wielkiego matematycznego przedsięwzięcia.

Dziękuję pani Dyrektor Krystynie Adaśko za słodki akcent dla uczniów. Dziękuję nauczycielom matematyki pracującym w podkomisjach, Emilce i Marcelinie za pomoc i nieodparty urok osobisty. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Doradca metodyczny z matematyki

Beata Gryga