header-animacja-gif
Facebook Image
niedziela, październik 17, 2021

XIII Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną

Po raz kolejny uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie wzięli udział w Konkursie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Dolnobrzeski Ośrodek Kultury. W tym roku spotkanie odbyło się 7 listopada. Przedstawicielkami wołowskiego “Kopernika” były Maja Kwiatkowska, Anna Gajowczyk i Ewa Gierko. Anna (przy akompaniamencie Ewy) z piosenką “Warszawo Ma” zajęła II miejsce – serdeczne gratulacje.

Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną zgromadziło w tym roku aż 170 uczestników. Dzięki takim inicjatywom piosenki patriotyczne śpiewają najmłodsi - przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Laureaci konkursu mieli okazję zaprezentować się podczas koncertu finałowego XIII Spotkanie z Pieśnią i Piosenką Patriotyczną w dzień Narodowego Święta Niepodległości, który odbył się w Kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Brzegu Dolnym.