czwartek, kwiecień 18, 2024

Wizyta klasy biologiczno – chemicznej w PCC ROKITA

W dniu 17 maja 2017r. klasa 2B pod opieką pani Marzeny Dancewicz i pani Agnieszki Michnowskiej odwiedziła Zakłady Chemiczne PCC ROKITA w Brzegu Dolnym.

Podczas wycieczki uczniowie odbyli zajęcia ćwiczeniowe w laboratorium chemicznym zakładu pod czujnym okiem pań laborantek oraz zapoznali się z wyposażeniem i specyfiką pracy w laboratorium.

Uczniowie zwiedzili także halę produkcyjną PCC Consumer Products Kosmet. Z zainteresowaniem obejrzeli linie produkcyjne środków czystości i kosmetyków i odwiedzili sterownię – centrum zarządzania instalacją.

Na koniec uczniowie spotkali się z ratownikami z Zakładowej Służby Ratowniczej PCC Rokita. Dowiedzieli się na czym polega praca ratowników i strażaków w zakładzie, a odważni mogli spróbować przejść trasę ćwiczeniową w tzw. “klatce”, gdzie trenują strażacy i inne służby mundurowe. Nie było łatwo, ale się udało.

Mamy nadzieję, że ta wizyta w PCC Rokita będzie wstępem do dłuższej współpracy.

Marzena Dancewicz