header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
środa, maj 12, 2021

Dziady cz. II na scenie LO

21 listopada bieżącego roku uczniowie klasy humanistyczno-teatralnej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie, pod opieką pani Katarzyny Czerepok, wystawili widowisko teatralne oparte na dramacie Adama Mickiewicza Dziady cz. II. Aktorzy-amatorzy poważnie potraktowali to twórcze doświadczenie i zaprezentowali wysoki poziom w przygotowaniu scenografii, oprawy muzycznej, organizacji całego przedsięwzięcia oraz w grze aktorskiej.

Spektakl zaaranżowano w klasycznej konwencji i dzięki temu nawet widzowie nieobeznani z dramatem, byli w stanie zrozumieć sens sztuki, jak również czerpać z niej przyjemność. Młodość polonistyczno-humanistyczna, pokolenie czasów niełatwych do dorastania pokazała wyższość klasyki nad obecną modą na nijakość.

Widowisko spotkało się z aprobatą publiczności ? aula Liceum wypełniła się do ostatniego miejsca, a długie i gorące brawa po zakończeniu przedstawienia świadczyły o tym iż widzowie całkowicie oddali się spektaklowi.

Dzięki uczestnictwu w amatorskim teatrze młodzież buduje swoją tożsamość w aurze emocjonalno-intelektualnego procesu wchodzenia w dorosłość, nabiera umiejętności do samodzielnego życia, uczy się odwagi, wiary, dialogu, koleżeństwa, a także misji społecznej.