wtorek, kwiecień 16, 2024

“Wybrańcy” z klas mundurowych na szkoleniu spadochronowym

W dniach od 22 do 31 października 2016r. uczniowie klasy mundurowej Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wołowie Natalia Pietras i Patryk Czech znaleźli się w grupie pięćdziesięciu “wybrańców”, którzy uczestniczyli w szkoleniu spadochronowym pod nazwą “Ekspedycja Orląt” na terenie Jednostki Wojskowej 18 bielskiego batalionu powietrznodesantowego.

W projekcie tym mogli wziąć udział uczniowie klas mundurowych z najwyższą średnią ocen za poprzedni rok szkolny. Projekt ten dofinansowany był ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. Nasi wspaniali uczniowie przeżyli niezapomniane chwile. My zaś podziwiamy ich wiedzę i ogromną odwagę, by w tak krótkim czasie nabyć umiejętność skakania ze spadochronem.