header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
poniedziałek, styczeń 25, 2021

Spotkanie autorskie z Panią Krystyną Śmigielską

W środę 8 lutego gościliśmy w murach naszej szkoły Panią Krystynę Śmigielską - pisarkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, animatorkę kultury. Na scenie literackiej zadebiutowała w 2006 roku opowiadaniem “Zbieracz grzechów”. Napisała między innymi powieści: “Ty to głupia jesteś”, “Berżeretka bez przepisu”, “Kochanej Pani Grawerskiej”, “Węszący Renifer, czyli tydzień z ciocią Julią”, “Skarb z leśnego grobowca” oraz bajki dla najmłodszych czytelników: opowieści o lalce Tekli oraz historii pewnego chłopca i jego znajomości z wyimaginowanym przyjacielem Kwakiem.

W swoich książkach autorka przygląda się relacjom międzyludzkim, wydobywając z codziennych wydarzeń prawdy rządzące naszym życiem, przyjaźnią oraz miłością. Powieści zamieszkują barwne postaci, z którymi czytelnik zaprzyjaźnia się i rozstaje bardzo niechętnie.

W spotkanie bardzo chętnie zaangażowała się młodzież naszego Liceum. Fragment książki “Gotowe na zmiany” przedstawili Emilia Grablewska, Alicja Korona i Kamil Pobereźnik z kl. 3d. W dalszej części pozostali uczniowie również mogli wykazać się kreatywnością biorąc udział w zadaniach przygotowanych przez zaproszonego gościa. Na koniec Pani Śmigielska wystąpiła w monodramie pt. “Jaskółki”, po którym padło jeszcze wiele pytań od uczniów i nauczycieli. Zdecydowanie znakiem rozpoznawczym pisarki jest duże poczucie humoru i łatwy kontakt z publicznością. Dziękujemy za pouczające i ciekawe spotkanie.