sobota, kwiecień 20, 2024

WARSZTATY Z EDUKACJI FILMOWEJ

Nasza szkoła zakwalifikowała się do programu “Wędrujący Filmoznawcy Filmoteki Szkolnej”, realizowanego przez Filmotekę Narodową Instytut Audiowizualny w Warszawie. Celem projektu, skierowanego do uczniów i nauczycieli, jest pogłębienie wiedzy z zakresu edukacji filmowej, rozwijanie umiejętności i narzędzi pracy z filmem i pokazanie, że film może być czytelnym tekstem kultury.

Uczniowie pogłębią nie tylko wiedzę teoretyczną, ale doświadczą także procesu powstawania filmu w praktyce, tworząc scenariusze filmowe, wchodząc w role reżysera czy aktora.

Tematy warsztatów dla uczniów:

• Film jako tekst kultury...
  • Jak to się kręci - od storyboardu do złotej Palmy w Cannes
  • Warsztaty z pisania scenariusza

Pierwsze warsztaty z edukacji filmowej, odbyły się 15 maja. Zajęcia prowadziła Pani Justyna Jaszczyk, filmoznawca, kulturoznawca, grafik. Uczniowie wykazali się kreatywnością, umiejętnościami aktorskimi, chętnie brali udział w dyskusji, kalamburach, współpracowali w grupie.

Nauczyciele na swoich warsztatach znaleźli inspirację do wykorzystania nowych, aktywnych metod pracy z filmem, programem graficznym, aplikacją.

Kolejne spotkanie 22 maja.

Agnieszka Michnowska