piątek, kwiecień 19, 2024

Dyktando szkolne “O Złote Pióro Dyrektora Szkoły”

We wtorek, 5 listopada 2019 r., odbyło się w naszej szkole coroczne dyktando “O Złote Pióro Dyrektora Szkoły”. Do ortograficznych zmagań przystąpiło 23 uczniów, reprezentantów różnych klas.

Pierwsze miejsce wywalczyła KINGA MOSUR – uczennica klasy 1CDg, która z rąk p. dyrektor otrzyma złote pióro podczas akademii kończącej rok szkolny. Tuż za nią uplasowała się MARTYNA TRZASKA z klasy 3CD. Obydwie uczennice będą reprezentować szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 27 listopada 2019 r. o godz. 10.50 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wołowie.

Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji.

Etap szkolny konkursu przygotowała i przeprowadziła Magdalena Janus.