header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
wtorek, sierpień 04, 2020

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, z tej okazji pragniemy pochwalić się naszymi uczniami, którzy zawsze z ogromnym zapałem uczestniczą w różnego rodzaju akcjach mających na celu bezinteresowną pomoc potrzebującym. W naszej szkole jeszcze nie działa formalna grupa wolontariuszy, ale chcemy to wkrótce zmienić i w przyszłym roku świętować ten dzień jako “pełnoprawna” Szkolna Grupa Wolontariacka (SGW).

Tylko w ciągu ostatniego miesiąca nasi uczniowie wzięli udział jako wolontariusze w następujących akcjach:

“Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” - akcję pod patronatem Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu i Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, mającą na celu zbiórkę funduszy na renowację grobów Polaków na Kresach Wschodnich. Nasza szkoła po raz kolejny została zaproszona do wzięcia udziału w tym projekcie przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wołowie, reprezentowany przez panią Danutę Haller koordynującą działaniami na terenie powiatu wołowskiego. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Katarzyna Łuczak.

“20. Świąteczna Zbiórka Żywności” - akcja organizowana przez fundację Banki Żywności, mająca na celu zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów spożywczych dla najbardziej potrzebujących. Nasi uczniowie jako wolontariusze aktywnie uczestniczyli w akcji , która miała miejsce w ostatni weekend listopada w sklepach sieci Biedronka. W naszej szkole przygotowaniami do akcji koordynowała pani Julianna Kołtun we współpracy z Organizacją Wychowawczo- Patriotyczną “Cichociemni”.

“Wołów pomaga Kindze” - akcja mająca na celu zbiórkę pieniędzy na rehabilitacje naszej byłej uczennicy Kingi Nowak, która uległa wypadkowi. Nasi uczniowie wzięli czynny udział kwestując na rzecz Kingi w szkole oraz służąc pomocą w trakcie koncertu charytatywnego w dniu 25 listopada br. Przygotowaniami do udziału w akcji zajął się Samorząd Szkolny wraz z opiekunem panią Katarzyną Czerepok.

“III Dolnobrzeski Cross Mikołajkowy” - 4 grudnia nasi uczniowie wzięli również udział w charytatywnym biegu w Brzegu Dolnym. W trakcie tego wydarzenia zbierano pieniądze na rzecz Fabiana.

Dziękujemy wam drodzy uczniowie i jako społeczność szkoły jesteśmy z was bardzo dumni. Wasze działania pokazują, że wystarczy odrobina dobrej woli aby pomagać innym.