sobota, kwiecień 20, 2024

Szkolne Koło Wolontariatu - Działamy!

Prace porządkowe w Rudnie

Nasi wolontariusze zaangażowali się w pracę porządkowe w miejscowości Rudno. Zostali poproszeni o pomoc przez panią sołtys i jednocześnie naszą panią dyrektor Halinę Łosiewicz. W dwa sobotnie poranki 25.03 i 01.04.2017 r. wraz z mieszkańcami wsi wykonali niezbędne prace aby zapewnić zadbany wygląd wskazanemu miejscu. Mimo zmęczenia uśmiechy nie znikały z ich twarzy, a rezultaty ich pracy dały wiele satysfakcji. Tak trzymać!!!

W akcji uczestniczyli: z klasy 1cd: Marcelina Bielecka, Paweł Biskup, Emilia Stuchła, Rafał Silmanowicz; z klasy 2a: Natalia Pietras, Zuzanna Wawrzynowicz, Maja Kwiatkowska; z klasy 2b: Marcin Wacek

Pomoc dla Michała - Koncert Charytatywny

07.04.2017 r. nasi wolontariusze uczestniczyli w akcji charytatywnej na rzecz pana Michała z Wołowa. Ich zadaniem było przygotowanie, a następnie obsługa stoiska z ciastem oraz stoiska z gadżetami do sprzedaży. Mimo kilku pracowitych godzin uśmiechy ciągle gościły na ich twarzach zachęcając do zakupu. Za udział w akcji otrzymaliśmy bardzo miłe podziękowanie od pani Anny Wierzbickiej - jednej z organizatorek: “Bardzo dziękujemy... przede wszystkim za to, że propozycja pomocy wyszła od Was! Za to, że wiedzieliście (bo był też chłopak) co robić, a my mogliśmy zajmować się innymi sprawami... KAWAŁ DOBREJ ROBOTY”. Te słowa mówią same za siebie i są dowodem na to, że nasza młodzież jest zawsze gotowa nieść pomoc potrzebującym. Jesteśmy z Was dumni i gratulujemy rodzicom takich dzieciUśmiech. Trzymamy kciuki za pozytywne efekty akcji i życzymy panu Michałowi szybkiego powrotu do zdrowia.

W akcji wzięli udział: z klasy 2b: Ewa Gierko, Nicole Kowalska, Jadwiga Matusiak, Weronika Kijaczek, Monika Lenartowska, Marcin Wacek; z klasy 2d: Nicole Dziurman.