header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
środa, maj 12, 2021

Zakończenie cyklu warsztatów reporterskich w naszym LO

Dobiegł końca cykl warsztatów reporterskich, realizowanych w naszym liceum w ramach projektu “Młodzież w Europie”, którego organizatorem było wrocławskie Biuro Parlamentu Europejskiego, a zajęcia prowadzone były przez Fundację Art Transparent. W projekcie wzięło udział 31 uczniów, którzy dzięki warsztatom mogli nie tylko zapoznać się ze specyfiką pracy reportera, ale również poszerzyć znajomość języka angielskiego, pogłębić wiedzę o funkcjonowaniu instytucji unijnych czy problemach społecznych we współczesnej Europie. Dziękujemy Biuru Informacyjnemu Parlamentu Europejskiego i Art Transparent za ciekawe zajęcia rozwijające zainteresowania i umiejętności naszych uczniów.

Efektem końcowym cyklu warsztatów jest reportaż radiowy, przygotowany we współpracy z uczestnikami projektu przez panią Magdalenę Skawińską. Reportaż emitowany był na antenie pr 4 PR 24.01.2017. Poniżej link do reportażu, zapraszamy do odsłuchania.

http://www.polskieradio.pl/80/1007/Artykul/1719207,Mlodzi-w-Europie-reportaz-Magdy-Skawinskiej