czwartek, marzec 28, 2024

ALE KOSMOS!

To tytuł mobilnej gry miejskiej i nazwa projektu edukacyjnego, przygotowanego przez Bibliotekę Miejską w Wołowie, w którym uczestniczą uczniowie naszej szkoły. Razem z kolegami z Zespołu Szkół Społecznych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, opracują mobilną grę miejską typu pokemon go w aplikacji Action Track. Fabuła gry oparta będzie na życiorysie pilota i kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego, dla którego Wołów był miastem dzieciństwa i wczesnej młodości.

Projekt realizowany jest pod patronatem honorowym Pana Dariusza Chmury, Burmistrza Gminy Wołów i Pana Janusza Dziarskiego, Starosty Wołowskiego.

Uczniowie podczas warsztatów nauczą się pracować na aplikacji, wykreują grafikę do gry, wymyślą zadania i całą fabułę gry. Udoskonalą swoje umiejętności organizacyjne, współpracy, twórczego myślenia.

W projekcie biorą udział uczniowie kl. 2d: Olga Jagoda, Kamil Pawliczak, Natalia Szatkowska, Natalia Szynczewska, Michał Stanisławski.

To już kolejny projekt realizowany we współpracy z Biblioteką Miejską w tym roku szkolnym. Dziękujemy za inicjatywę, ciekawe pomysły i oferty warsztatów.

Dotychczas odbyły się trzy spotkania: 15.03.2019r. - organizacyjne; każda grupa dostała zadania do wykonania. My otrzymaliśmy misję nawiązania kontaktu z Panem Mirosławem Hermaszewskim i udało nam się! Generał Hermaszewski jest otwarty na współpracę z młodzieżą. Zgodził się na opracowanie gry na podstawie jego życiorysu, podpowiedział parę miejsc w naszym mieście, które nadawałyby się na check pointy. 28.03.2019r. opracowywano fabułę gry natomiast 03.04.2019r. stworzono siatki check pointów i opracowano zadania.

Kolejne warsztaty, na których uczniowie opracują grafikę do gry odbędą się 15 kwietnia.

Agnieszka Michnowska - koordynator projektu