header-animacja-gif
godlo-logo-png
Facebook Image
czwartek, wrzesień 23, 2021

Zamknięty rozdział

Każdy nowy rok szkolny przynosi nową sportową przygodę w szkołach. Po pamiętnych sukcesach w poprzednim sezonie przyszedł czas zmierzyć się z kolejnymi koszykarskimi wyzwaniami. W niemal identycznym składzie, od września przystąpiłyśmy do intensywnych treningów, aby 13 stycznia 2016r. wyruszyć do Brzegu Dolnego na pierwszy etap Licealiady. Czekały tam na nas trzy przeciwne drużyny chcące za wszelką cenę odegrać się za porażki z tamtego roku. Na pierwszy ogień przypadł gospodarz rozgrywek, czyli Liceum Ogólnokształcące im. J. Ossolińskiego, z którym wygrana przyszła nam bardzo łatwo. Kolejnym przeciwnikiem były dziewczęta z Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, przez które po długiej serii zwycięstw poczułyśmy, obcy nam, smak porażki.

W ostatnim, wygranym, meczu zmierzyłyśmy się z drużyną z Technikum im. T. Kościuszki w Wołowie. Mimo zajęcia drugiego miejsca w powiatowym etapie zawodów okazało się, że czeka nas awans do drugiej rundy i daleka wyprawa do Oleśnicy. Oznaczało to dla nas kolejną porcję treningów, które miały przygotować nas do godnego zaprezentowania się w dalszych meczach.

Drugi etap odbył się 17 lutego 2016r. Po długiej podróży dotarłyśmy na miejsce i przystąpiłyśmy do rozgrywek. Na starcie z nami oczekiwały trzy zespoły: II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego w Oleśnicy, Liceum Ogólnokształcące z Milicza i Liceum Ogólnokształcące z Oławy. Niestety, pomimo ogromnych starań, wysiłku i poświęceń, żadnego z tych spotkań nie udało nam się wygrać. Mimo przegranej jesteśmy bardzo zadowolone z gry naszego zespołu, do zwycięstw w każdym meczu brakowało nam jedynie odrobiny szczęścia... i kilku punktów.

Wygląda na to, że dla większości członkiń drużyny tegoroczne rozgrywki były ostatnimi, a koszykarski rozdział w naszych szkolnych karierach został zamknięty. Mamy nadzieję, że młodsze koleżanki w przyszłym sezonie powtórzą nasze ubiegłoroczne sukcesy, a może nawet je poprawią.

Chciałyśmy również podziękować naszemu wspaniałemu trenerowi - panu Robertowi Mosurowi - za czas, który poświęcił nam przez te lata, cierpliwość i wyrozumiałość oraz za ogrom umiejętności, które przekazał nam podczas treningów; pani dyrektor Barbarze Kołodziej za umożliwienie nam tak częstych wyjazdów na zawody oraz wszystkim nauczycielom, którzy wybaczali nam tak wiele nieobecności. Było nam bardzo miło reprezentować naszą szkołę i zrobiłyśmy wszystko co w naszej mocy aby uczynić to jak najlepiej.

Skład reprezentacji:

 1. Baganc Monika 3c
 2. Baran Dominika 3c
 3. Chwałek Marta 3b
 4. Janik Angelika 3c
 5. Kaczmarczyk Aleksandra 3b
 6. Kucharczyk Paulina 2a
 7. Małek Dominika 3c
 8. Matusiak Aleksandra 3d
 9. Mirek Arleta 3b
 10. Polańska Bernadetta 3d
 11. Tłuczek Wiktoria 3c
 12. Zielińska Izabela 3b